Alexandr Veliký

21. února 2008 v 8:00 | John.Terry |  Angelina Jolie-Filmy

Alexandr Veliký


Alexandr Veliký - plakát

Mistr provokace Oliver Stone přichází po dlouhé odmlce s žánrem, do jehož vod zatím nikdy nevkročil - s historickým velkofilmem mapujícím život skutečné osobnosti. Jak se můžete přesvědčit i ze statistik o pár řádků níže, velké úspěchy s ním ovšem nesklízí. A to ani divácké, ani mezi kritiky.

Velkolepá historická sága mapuje život i legendu jedné z nejvýraznějších postav světové historie, odvážného a neúprosného dobyvatele, Alexandra Velikého, který ve věku 32 let vytvořil největší impérium všech dob. Minulost a přítomnost se střetává v mozaice triumfů i porážek, ve kterých se promítají vzpomínky z dětství i Alexandrův vzestup k moci. Historický velkofilm ukazuje celý Alexandrův život. Od dospívání, které bylo naplněno sny o slávě a dobrodružství, až po jeho osamělou a mystickou smrt. Od bouřlivého vztahu s rodiči - mocný král a královna předurčili svého syna jako následníka trůnu za každou cenu, až po chvíle, kdy vyburcoval své společníky i vedl obrovskou armádu přes vyprahlá válečná pole v Persii i přes zasněžené vrcholky indických hor. Film je kronikou Alexandra Velikého a jeho cesty stát se žijící legendou, muže, který byl hnán myšlenkou, že moc je sílou osudu.

V hlavních rolích hvězdy Colin Farrell, Anthony Hopkins a Angelina Jolieová a hudba Vangelise.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mám si změnit svůj nick z John.Terry na Lillith

Jasný
Ne!!!

Komentáře

1 Bára Bára | Web | 21. února 2008 v 8:28 | Reagovat

Ahojky=o), pls, pls, můžeš pro mě hlásnout tady    http://kikisek-jajisek.blog.cz/0802/finale-sonb     je to finále sonb a mně na tom opravdu záleží. Omlouvám se za reklamu. Jsem tam jako Bára a vážně mi tim moc pomůžeš. Díky moc, a když budeš něco potřebovat, tak mi napiš na blog a já hlásnu určitě.=o)Děkuju a ještě jednou sorry za reklamu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama